Nasz serwis wykorzystuje informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej »
Strona główna    O Kancelarii    Kredyty frankowe Zakładanie spółek    Obsługa prawna firm       Windykacja    Współpraca Kontakt

Windykacja

Dochodzenie roszczeń finansowych w imieniu przedsiębiorców stanowi jedną z istotniejszych gałęzi działalności kancelarii LEXCON. Podejmujemy się prowadzenia każdej sprawy windykacyjnej, o ile z przedstawionych nam dokumentów wynika, iż jest ona uzasadniona. Głównym celem podejmowanych przez nas działań jest szybkie i skuteczne odzyskanie wierzytelności naszych Klientów. Działamy kompleksowo, doradzamy, jak zapobiec przeterminowaniu się należności, podpowiadamy, jak uzyskać informację o dłużnikach.

Przedsądowa Windykacja Należności, na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej, prowadzona jest bez opłat wstępnych, a wynagrodzenie jakie pobiera od Klienta Kancelaria Lexcon jest prowizja od odzyskanej kwoty zwindykowanej.

Wysokość prowizji uzależniona jest od wartości przedmiotu sporu oraz czasu, który upłynął od daty wymagalności roszczenia. Przy zastosowaniu zaprojektowanego indywidualnie modelu zarządzania wierzytelnościami, opartego o stosowną umowę, wynagrodzenie prowizyjne jest na bardzo niskim poziomie, gdyż takie działania windykacyjne muszą się naszemu Klientowi przede wszystkim opłacać.

Działamy zgodnie z literą prawa, wiemy o czym merytorycznie rozmawiać z Państwa dłużnikiem.

Powierzona kancelarii windykacja wierzytelności prowadzona jest w trzech etapach:
 • Postępowania polubownego - kontaktujemy się z dłużnikiem i nakłaniamy go do dobrowolnego spełnienia świadczenia, używając wszelkich zgodnych z prawem form perswazji. Negocjujemy sposób i termin spłaty długu, nadzorujemy przebieg jego spłaty tak, aby nasi Klienci odzyskali zaangażowane w transakcje handlowe środki finansowe tak szybko, jak to tylko możliwe.

 • Postępowania sądowego (nakazowego) - reprezentujemy Klienta przed sądem w celu uzyskania tytułu wykonawczego (nakaz zapłaty wraz z klauzulą wykonalności).

 • Wsparcie egzekucji komorniczej - w związku z czasochłonnym procesem postępowania sądowego i możliwością zmiany sytuacji finansowej dłużnika, specjaliści LEXCONA prowadzą działania windykacyjne mające na celu zmobilizowanie dłużnika do zapłaty przed wszczęciem egzekucji komorniczej.
Takie postępowanie buduje pozytywny wizerunek Wierzyciela i pozwala zebrać aktualne informacje niezbędne do ewentualnego działania komornika. Dodatkowo pieczęć prewencyjna lexcon, monitoring.

Zakres prac związanych z odzyskaniem należności
 1. W etapie polubownym:
  • Wezwanie dłużnika do zapłaty (pisemne, telefoniczne, osobiste);
  • Negocjowanie sposobu oraz terminu spłat wierzytelności na drodze kontaktu z dłużnikiem;
  • Nadzór nad terminowością spłat.

 2. W etapie sądowym
  • Skierowanie pozwu do sądu;
  • Nadzór nad postępowaniem sądowym;
  • Uzyskanie nakazu zapłaty oraz klauzuli wykonalności.

 3. W etapie komorniczym
  • Skierowanie sprawy na drogę postępowania egzekucyjnego;
  • Pomoc w zakresie ustalenia majątku dłużnika;
  • Sprawowanie nadzoru nad postępowaniem, na które składa się:
   1. kontakt z komornikiem na temat sytuacji w sprawie;
   2. pilnowanie zachowania przez właściwe organy terminów do załatwienia sprawy;
   3. uzyskanie od komornika, w przypadku braku majątku dłużnika, dokumentu stwierdzającego bezskuteczność egzekucji komorniczej.


Klienci indywidualni «   Kancelaria Lexcon Sp. z. o.o.


ul. Wiosenna 1
53-017 Wrocław

Infolinia: 0 801 01 33 01

Tel.: (+48) 71 735 93 21

Zapraszamy:  Poniedziałek - Piątek  w godz. 9-17


email: kancelaria@lexcon.pl
   » Firmy i instytucje
System monitoringu spraw


Login:
Hasło:

Opinie klientów

 • Świetny kontakt ,wysokie kompetencje ,duże zaangażowanie w prowadzoną sprawę . Miałem kilku prawników wcześniej opiekujących się moją firmą, aczkolwiek oceniam ich od miernych do dość dobrych za to Kancelaria Lexcon przebija wszystkich swoją jakością, podejściem i terminowością. Kompleksowa obsługa w wielu dziedzinach bardzo ułatwiła mi współpracę i czas rozwiązywania poszczególnych spraw. Z pewnością będę systematycznie korzystać z jej usług. Polecam wszystkim

  Mieczysław S.
  Dyrektor Zarządu Spółki Handlowej Wrocław


 • Kancelaria Lexcon jest firmą bardzo kompetentną i rzetelną. Doprowadziła moją sprawę do korzystnego dla mnie rozwiązania. Gorąco wszystkim polecam.
  Krzysztof W.
  Prywatna działalność gospodarcza


 • Pani Mecenas zajmowała się sprawą dotyczącą mojego mieszkania. Wykazała się bardzo dużą dokładnością i sumiennością w analizie obszernych i leciwych dokumentów - dzięki czemu udało się pomyślnie zakończyć proces. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy i dlatego z czystym sumieniem polecam Kancelarię Lexcon do rozwiązywania problemów prawnych. Ceny przystępne dla klientów, bardzo duży procent wygranych spraw.
  Ireneusz A.
  Osoba prywatna
Strona główna | Oferta dla klientów indywidualnych | Oferta dla firm i instytucji | Kontakt

© 2010-2018 Lexcon Sp. z o. o. Wszelkie prawa zastrzeżone.